Život na čisto

0
349

Projekt Život na čisto vznikol v duši Milana Dočekala  On sám je závislý na alkohole, ale bojuje s touto závislosťou ako vie. O tomto boji sa rozhodol porozprávať aj iným, ktorých sa tento problém dotýka tak, že sú rovnako závislými ľuďmi, alebo žijú s takým človekom. On osobne v rámci tohto projektu chodil medzi nich, rozprával im svoj príbeh a spieval. Je totiž talentovaný hudobník, skladateľ a spevák, ktorý kedysi pôsobil v Martinskej skupine TEAM. Z nej odišiel práve kvôli svojej závislosti.

Viac o tom rozpráva sám v tomto videu:

https://www.youtube.com/watch?v=39Stl6rhLLE

Svoj projekt urobil ešte v roku 2019, a v roku 2021 sme v ňom chceli spoločne pokračovať.  Tak vznikol „Život na čisto II“, v ktorom má byť hlavným protagonistom práve Milan Dočekal.

Projekt realizuje naše občianske združenie INICIATÍVA z Dražkoviec, ktoré požiadalo o jeho podporu. Tej sa mu zo strany ministerstva kultúry aj dostalo. Preto je tento projekt „Realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.“

Milan Dočekal však ťažkú kovidovú dobu nezvládal „na čisto“ , a tak je teraz, v čase keď maj v projekte účinkovať, opäť na dobrovoľnom liečení.

My sme sa však rozhodli urobiť ten projekt a rozprávať o Milanovi práve preto, aby sme ho v jeho boji s démonom podporili.

V projekte prinášame  príbehy dvoch osobností, nesmierne umelecky nadaných ľudí, ktorí definitívne nevyhrali svoj celoživotný boj nad závislosťou. Jednou osobnosťou je Karol Duchoň, a druhou Milan Dočekal.

Veríme, že nahliadnutie do ich života, prostredníctvom ich tvorby  prinesie iným pozitívny stimul – možno príklad   a možno návod , ako žiť zdravo a nestať sa závislým.

V projekte účinkujú: Tomáš Grega ( herec SKD Martin, predstaviteľ Karola Duchoňa v úspešnom predstavení „ Zem pamätá“), Milan Nemček ( priateľ M. Dočekala, hudobník, básnik, textár), Adela Žiaková ( študentka Súkromného hudobného a dramatického konzervatória v Martine, spev), Zuzana Kmeťová recitátorka a moderátorka a Stanislav Hýbela hráč na dychové nástroje.